Bez uśmiechu.

🌸Kolejny pochmurny poranek. Mieszkając w Anglii czasem tracę nadzieję na słońce. Wciąż marzy mi się poranna kawusia wypita  na ogrodzie w ciepłych promieniach słońca. Te chmury to jak niekończąca się opowieść. Zastanawiam się jakim to cudem moje Życie mnie tu zaprowadziło, skoro tak bardzo lubię ciepło. Na dodatek miasto, w którym mieszkam nie należy do najpiękniejszych i do najczystszych. No cóż..niezmiennie i wciąż i od nowa na obcą iluzję nakładam własną. Tylko tą piękną, jasną. Pełną kwiatów i słońca.

🌸Z okna mojego samochodu znów widzę przemykających się w szarym dniu ludzi. Zamyślonych, ze spuszczonymi głowami. Na żadnej twarzy nie gości uśmiech. Nawet na tej dziecięcej. Czemu?

🌸Co takiego się w nas dzieje, że tak łatwo zapominamy o naszej prawdziwej naturze. Zanurzamy się w problemach własnych i cudzych, bezsilni i niechętni na jakiekolwiek zmiany. Niby ich chcemy, pragniemy, ale sił na nie już brak. I ta motywacja jakaś taka słaba. 

🌸I co z tego, że wokół aż huczy od motywatorów i tych co głośno krzyczą, że zmieniają własne życie. Owszem, można posłuchaj, wysłać nawet lajka, ale na własną zmianę jakoś nie ma czasu. To już jest „nie do ogarnięcia”.

🌸I jak to wszystko wytłumaczyć pani (jakże pięknej z tymi chabrowymi oczami), że nie dam rady uczynić cudu bez niej, bez jej woli zmian. I to nie tych na chwilkę, ale tych na zawsze już pozostających. Jak uświadomić, że każdy z nas ma w sobie moc i potencjał, który może wszystko, a który i ona w sobie nosi?!

🌸Patrzę w te jej oczy i w sercu czuję ból, bo wiem, że ona chce bym to ja za nią ten cud uczyniła. A mi nawet nie wolno. Bo to ona jest panią i królową w swoim Życiu. To ona właśnie ma wolę swoją ogłosić. Ja mogę tylko powiedzieć jak, wskazać drogę, po której kroczyć ona będzie już beze mnie.

 

🌸Świat jest smutny. Ludzie są smutni. Zwierzęta i ptaki są smutne. Bo tak to już jest, że jeśli Ci, co Światło mają w sobie, z tego światła rezygnują, to wtedy wszystko wokół umiera. 

🌸Jakże łatwo manipuluje się tak wspaniałymi Istotami jakimi są ludzie. „Głupcy, idioci, ciemnota, parafianie”- tak mówią o nas Ci, którzy boją się, byśmy o mocy własnej zapomnieli. Szepczą nam więc do ucha, że za mało lajków na Fejsie, buty już nie takie modne jak wczoraj, no i wciąż za mało kasy na koncie. Kłamstwo, obłuda, obgadywanie- to jest dziś modne. To jest na topie 😀 Choć nie otwarcie mówi się o tym. 

🌸A przecież Ci, którzy knują przeciw nam, też z tego samego Źródła są. Oni jednak wyparli się Światła. Wstyd Im i zazdrość z serc teraz płynie. A wystarczy przecież by i Oni swą wolę powrotu wypowiedzieli.

 

🌸Nie zapomnij więc Ty, który czytasz teraz te słowa, że nie tylko Człowiekiem jesteś, ale Aż Człowiekiem i moc z tego faktu płynie. I odpowiedzialność. Patrząc więc na dziecko swoje, ukochaną osobę u boku, jak i na obcego przybysza na ulicy wiedz i przypomnij sobie, że i Ty i Oni Światło w sobie macie. Światło, które połączone ze Światłem w sercach innych mocą jest i orężem. Więc nie zwlekaj, nie udawaj, że nie rozumiesz tylko zapytaj o to Światło swoje Serce. Odpowiedź już znasz.

 

 

, , ,

3 Responses to Bez uśmiechu.

 1. Malwina 25 kwietnia 2019 at 14:27 #

  Wyrazam ogomną wzięczność za spotkanie niesmowitej osoby w swoim zyciu jaką jest Madzia,💖Prowadzi mnie swoim Swiatlem i Sercem jakze wielkim, rozjasnia wszysko wokół ukazjując piękno tego Swiata!🌷

 2. Malwina 25 kwietnia 2019 at 14:47 #

  Wyrażm ogromną wdziecznosc za to źe moglam Ciebie Madziu poznac w swoim zyciu!Jesteś mi swiatlem ktore rozjaśnia wszysko,pozwala rozumiec to co do tej pory bylo njeznane lub niedostrzegane z własciwej perspektywy!Dzieki Tobie moje zycie się nieustannie zmienia na lepsze💖💖🌷

  • Magdalena 25 kwietnia 2019 at 21:57 #

   Dziękuję za Twe słowa Malwinko :)*

Dodaj komentarz

CommentLuv badge