Być Latarnią..

Mówi się nam, że jesteśmy w przededniu wojny. Z każdej strony słyszę o kolejnych zamieszkach, o broni chemicznej, o atakach, wymówkach, szczepieniach, chorobach.. Boże mój, ileż tego jest.  Wystarczy wejść w internet, by zobaczyć nagrywane komórką wszeteczeństwa, gwałty i mordy nie tylko na ludziach, ale wszystkim co żyje. Patrząc na to „oswajamy się „ z tym. To, co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś jest normalnością. To przecież takie normalne kopnąć psa, porwać dziecko, ściąć drzewo. To przecież normalne nastawiać jednego człowieka przeciw drugiemu, jeden naród czy kraj przeciw innym. Rzucić obelgą, kamieniem.

 Za to nie wolno powiedzieć prawdy. Prawda nie jest dziś „w modzie”.

Czasem mam wrażenie, że wszystko to widzę w czerni. Ale nie tej żywej i ciepłej. W czerni przeplecionej szarością i srebrem. Jakby lepkim metalem. I ta czerń wypełnia wszystkich. Bez wyjątku! I tych, których nazywamy „dobrymi” i tych, których nazywamy „czystym złem”. Dla niej nie ma to znaczenia. Ma znaczenie, by wypełnić wszystko co żyje i zstąpić do samego jądra- serca tej planety. To czas smutku, żałoby. Potem jest cisza. Nie ta twórcza, w której rodzi się kreacja ale cisza śmierci. Potem nie ma już nic.

Tak naprawdę to my jesteśmy na wojnie. Chcąc czy nie chcąc bierzemy w niej udział. Za każdym razem, gdy pozwalamy złym myślom, słowom i uczynkom wziąć nad nami władanie. Gdy zapominamy o tym, że każdy człowiek to jest Brat, że każde życie trzeba uszanować. Za każdym razem, gdy zapominamy co znaczy prawdziwie kochać siebie i że musimy umieć stanąć we własnej obronie tak, jak stajemy w obronie drugiego człowieka. Bo tylko z szacunku i miłości do siebie płynie miłość i szacunek do innych.

My jesteśmy na wojnie..

Więc zapytasz mnie pewnie co dalej. Co robić, by i ta wojna była wygraną. 

Bądź Światłem, bądź Latarnią. Zmieniaj. Uparcie i nie przerwanie. Skup się na sobie i na swojej energii. Rozświetlaj się i miejsce w którym jesteś. Potem cały kraj i łącząc się z tymi, którzy robią to samo, rozświetl cała planetę. Utrzymuj to światło. Bądź gotów na atak. Przyjdzie na pewno. Przyjmij go i niech stanie się Twoja tarczą.

Pamiętaj: Zło wygrywało bitwy, ale jeszcze nigdy nie wygrało wojny. Tej wojny również nie wygra. Ono już o tym wie!

 

, , , ,

Jeszcze nie komentowano.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge