Być wolnym

 

Co znaczy być wolnym?

Czy w ogóle potrafimy być wolni? Czy jesteśmy aż tak zmanipulowani, że nie widzimy własnego zniewolenia? Czy w chwili zerwania wszelkich łańcuchów będziemy jak ten pies, który po uwolnieniu nie wie, w którą biec stronę, więc wraca do starej budy. Tylko tę zna i tylko ona kojarzy mu się z domem. Czy też jak dzikie zwierzęta po wypuszczeniu z klatek będziemy musieli uczyć się wolności i świata od nowa?

Damy radę? Czy będziemy potrafili docenić wolność?

Czy opłaca się  być wolnym? Przecież będąc uwięzionym dostajemy jeść, pić i dach nad głową. Czasem trochę szalonego sexu, proszku lub alkoholu, by poudawać że jest super. Można zapomnieć o niewoli. Poczuć, że jest inaczej. Jest przynajmniej bezpiecznie. Zawsze winę za własne nieszczęście i „psią”dolę możemy zrzucić na innych. Albo na tych co nas zniewalają.  Więc? Warto podejmować ryzyko, by być wolnym?

Wolność to przecież wzięcie odpowiedzialności za cała swoją Istotę. Za swoje myśli, słowa i czyny. To również odpowiedzialność za drugiego człowieka, zwierzę, drzewo, planetę. Odpowiedzialny człowiek nie kopnie kamienia, bo wie, że tym ruchem zaburza cała harmonie Wszechświata. Wszystko ma przecież swoje miejsce.

Wolność to dbanie o swoje ciało. To świadomość, że bez ciała tu, na tej planecie jesteśmy nikim. Nie możemy się nawet przejawić.. Niezłe co?

Wolność to pamięć kim jesteśmy i po co tu przyszliśmy. Jeszcze tego nie wiesz? Poszukaj, znajdź! Dowiedz się! To ważne. To Twoje dziedzictwo!

Wolność to jedność ze wszystkim co jest. Nawet jeśli nazywają to złem. To też Twoja cząstka. To też Ty.

Wolność to wewnętrzna radość. Nie taka, którą każdy widzi. Ta radość daje siłę i moc w tworzeniu, w życiu. Jej na twarzy nie dostrzeżesz. Tylko w oczach czasem mignie lekka iskra.

Wolność to nieustępliwość w wierze w siebie. Nawet wtedy, gdy inni plują w twarz. Przygotuj się, bo pluć będą. Niewolnik z zazdrością patrzy na wolnego człowieka.

Czy łatwo być wolnym? Oj nie. Nie jest łatwo. Bo tę wolność, trzeba sobie stworzyć samemu. Często na przekór innym. Często na przekór całemu światu. A potem ją utrzymać. I tak sobie dumam, że to jest właśnie najtrudniejsze, by nie rezygnować. Z siebie samego.

Jednak prawda jest taka, że gdy choć raz na chwilę, wejdziesz na drogę swojej wolności, już nigdy o niej nie zapomnisz. Już zawsze będziesz za nią tęsknić. Już Twoje oczy będą inne. I zrobisz wszystko, by być wolnym. Już zawsze!

Więc..?

 

 

 

, , , ,

Jeszcze nie komentowano.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge