Koniec z krzywym zwierciadlem!

Być może zacznę trochę od tyłu, ale czuję, że temat ten jest istotny w zrozumieniu samych siebie i odbieraniu otaczającej nas rzeczywistości.

Problem większości populacji, polega na odbieraniu samych siebie jak w krzywym zwierciadle. Patrzy na siebie z poziomu ciała, oceniając jego wygląd, stan zdrowia, przydatności do wykonywania codziennych zajęć.

Stąd rodzi się cała masa kompleksów, niska samoocena, brak wiary we własne możliwości i umiejętności. Zawsze przecież znajdzie się ktoś ładniejszy, mądrzejszy, bardziej wykwalifikowany.

Cały widz polega na tym, że brak jest Świadomości i Wiedzy, że tak naprawdę to Ciało jest wynikiem potrzeb Duszy, przez którą przejawia się Duch Ludzki. Innymi słowy Ciało Fizyczne jest niczym innym, jak częścią „garderoby”, w którą ubiera się nasz Duch!

Stwierdzenie, że „z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” jest kompletną bzdurą! Oczywiście, w skład naszego ciała wchodzą minerały i składniki znajdujące się na naszej Planecie, ale to Dusza ożywia ciało. Z chwilą kiedy je opuszcza, przestaje ono być już potrzebne! Kiedy Dusza chce się ponownie reinkarnować, bierze sobie zupełnie inną, nową cześć „garderoby”. 

Dlatego stojąc przed lustrem spróbujcie popatrzeć na siebie z punktu widzenia waszego Ducha!

Został on stworzony przez Boga, Stwórcę na „Jego obraz i podobieństwo”. Stąd stwierdzenie, że Ciało jest świątynią Boga. Z tego wynika niezbity fakt, że skoro jesteście stworzeni na obraz i podobieństwo samego Boga, posiadacie wszystkie Jego aspekty doskonałości! Wy już jesteście piękni, mądrzy i możecie osiągać wszystko czego zapragniecie! 

I co z tego, że patrząc w lustro zobaczycie kogoś łysego, z zezem lub nadwagą. Jeśli popatrzycie na siebie jak na Dziecko samego Boga, jeśli poczujcie to całym sobą, to zrozumiecie, że najwyższy czas pokochać te łysą gębunię :), iść do dentysty i zacząć się zdrowo odżywiać. Że najwyższy czas wrócić do marzeń, własnych pragnień i uśmiechu, bo nie godzi się takiemu Duchowi gnuśnieć i użalać się nad sobą.

Ćwiczenie numer 1!

Stan przed lustrem i popatrz na siebie oczami Boga, którego jesteś przejawem!

, , , , ,

Jeszcze nie komentowano.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge