Psy szczekają..

🌻Wiele musi się w życiu wydarzyć, by w końcu podjąć decyzję, by coś w życiu zmienić. Nie są to łatwe decyzje. Czasem okupione ogromnym bóle i wewnętrznym cierpieniem. Bywa i tak, że życie samo wymusza zmiany. Wtedy jest jeszcze trudniej. Stajemy wtedy samotni przed dylematami, szukając odpowiedzi na pytanie: „co dalej”?

🌻Jeśli szukać odpowiedzi będziesz w życiu innych- to z góry skazany jesteś na porażkę. Zawsze będą ” ci lepsi i ci gorsi”. Jeśli jednak odpowiedzi poszukasz w sobie, wtedy znajdziesz się na właściwej drodze. Jednak jest to dopiero początek. Przed nami podróż, która dopiero się zaczęła i bardzo szybko może się skończyć.  Sam wiesz jak szybko gasną marzenia. Początkowy zapał, który nie jest podtrzymywany szybko wygasa. Ludzie-Przyjaciele owszem mądrze radzą, ale gdy przychodzi co do czego.. sam wiesz. Krytykować łatwiej. Na podanie dłoni drugiemu bywa, że nie starcza czasu.

🌻Wchodząc na własną drogę życia decydujesz się na poznanie i rozpoznanie wszystkich ograniczających lęków. Staniesz twarzą w twarz z iluzją o sobie samym, złością na świat i życie czasem. Bywa, że żal i nienawiść pojawią się w sercu, a nawet i zazdrość.  Udając, że to nie Twoje, chcesz się tych wszystkich uczuć pozbyć. Bo przecież nie tak Cię wychowano! Ty masz być tym „dobrym i miłosiernym”!

Nic bardziej mylnego! Jeśli chcesz wygrać walkę o samego siebie i własne życie to przyjmij wszystko. Nawet najciemniejszy odcień samego siebie. To też jesteś Ty. Zrób z gniewu, nienawiści, zazdrości i lęku swego sprzymierzeńca. Niech już stoją na straży Twej przestrzeni życiowej i egzystencjalnej. Zmień marzenia na cele. Niech w końcu wyjdą z Twego umysłu i ubogich rojeń o dobrobycie! 

🌻Tak właśnie stajemy się panami własnego losu a nie byle jakimi marionetkami w jego ręku.

Psy też będą szczekać, ale karawana idzie dalej.

 

, , ,

Jeszcze nie komentowano.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge