Przebaczenie

 

Ilekroć oglądam ten film zastanawiam się, czy ja będąc na miejscu tego Ojca zachowałabym się tak samo?  Czy podeszłabym do mordercy mojego dziecka z szacunkiem, miłością i przebaczeniem? Ja, która „zmieniam” świat, nakładam jasne płaszczyzny, oczyszczam i egzorcyzmuje- zaczęłam analizować własną postawę w stosunku do drugiego człowieka, otaczających mnie istot i całego świata.

Muszę się Wam przyznać, że postawa tego Ojca nauczyła mnie w jednej chwili więcej, niż wszyscy nauczyciele razem wzięci, mądre słowa, książki, modlitwy czy medytacje. Do tej pory byłam pewna, że wiem co znaczy prawdziwe wybaczenie, ale to była tylko moja iluzja.

Zobaczyłam również coś więcej: ujrzałam dwie wielkie Dusze, które stanęły na przeciw siebie. Jedna w roli kata, druga w roli ofiary. Która z nich więcej poświęciła dla drugiej? Która z nich złożyła większą ofiarę? To zostawię Wam, byście sami poczuli.

I tak sobie myślę, że w czasach, w których robi się wszystko, by drugi człowiek przestał być dla nas bratem, gdzie świadomie zabija się dobro, radość i piękno, sprowadza nas do roli „żyjącego w grzechu bydła”, tacy Ludzie uczą nas prawdziwej, pełnej miłości postawy, pokazują kim naprawdę jesteśmy i w jaki sposób przebaczając – prawdziwe dokonywać zmian.

 

Zarówno jednej jak i drugiej Duszy dziękuję za tę naukę..

, , , , , , ,

Jeszcze nie komentowano.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge