Życie

Świat przepełniony jest Życiem. Wszystko Nim tętni i pulsuje

Dziś będąc na spacerze z Córeczką, poczułam to bardzo mocno. Dzień – wydawałoby się jak każdy inny, trochę ponury i szary. Zamiast konkretnego deszczu, jakiś marny kapuśniaczek, który jednak swoją wilgocią wciskał się za kołnierz.

Niby takie nic, jednak czuło się w nim Życie

Patrząc na mokre drzewa, z których już dawno zaczęły opadać liście, zaczęłam dostrzegać ich indywidualność. Jakby każde z nich było inną Istotą, która czuje, myśli, a nawet przemawia swoim własnym szumem. Niebywale doskonałe, piękne, stałe i spokojne.

Nad naszymi głowami przeleciał ptak, jakby zazdrosny, że nasza uwaga skierowana jest ku drzewom. A przecież i on żyje. I nie chodzi mi tu o cały proces narodzin i umierania, ale o tę energię, która wypełnia wszystko.

O Życie!

Zapach ziemi, szum spadających na liście kropel, szare chmury nad głową, ja pchająca wózek z Malutką.. wszystko to namalowane niewidzialną ręką Stwórcy – Ojca i natchnione Życiem. Czyż może być coś doskonalszego?

I tak sobie pomyślałam, że ciągle gdzieś za czymś gonimy, zdobywamy nowe fakultety, odznaczenia, wchodzimy w nowe relacje z ludźmi, kompletnie ich nie czując i gubimy piękno, którym sami jesteśmy, jak również piękno wokół nas.

Gubimy Życie!

I choć czasem pozwalamy sobie na chwilę nostalgii, to jednak pęd dnia, problemy, praca, odbierają nam te cenne minuty.

Chcę czuć Życie, Jego Strumień, Boską Zasadę i przejawiać w każdej chwili mego istnienia. Bo to jest sens naszego „być tu i teraz”.

Tym samym podziękować, że JESTEM 🙂

, ,

Jeszcze nie komentowano.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge